You are currently viewing Kurs online czy konsultacje – co wybrać, żeby szybciej stać się wirtualną asystentką?

Kurs online czy konsultacje – co wybrać, żeby szybciej stać się wirtualną asystentką?

  • Masz dość pracy na etacie?
  • Nie rozwijasz się tak, jakbyś tego chciała?
  • Twoja sytuacja życiowa uległa zmianie, bo na świat przyszedł nowy członek rodziny?
  • A może po prostu doszłaś do wniosku, że to dobry moment na zmiany?

Powodów, dla których zaczęłaś myśleć o innej drodze zawodowej, może być wiele, a perspektywa pracy zdalnej coraz bardziej kusi.

Skoro tu trafiłaś, to gdzieś w internecie musiało mignąć Ci hasło: wirtualna asystentka. Pomyślałaś: „Tak! To coś dla mnie!”. Jednak szukając informacji, czujesz się coraz bardziej skołowana, a odpowiedzi na pytanie – „Od czego zacząć?” nadal nie znalazłaś?
Spokojnie, ten artykuł rozwieje Twoje wątpliwości. 🙂

KURS ONLINE DLA WIRTUALNYCH ASYSTENTEK

Obecnie na rynku istnieje szeroki wybór kursów dla wirtualnych asystentek. Dzielimy je na kursy o charakterze ogólnym oraz takie, które mają za zadanie nauczyć Cię określonej specjalizacji. Skoro jesteś na początku swojej drogi w wirtualnym świecie, skupmy się więc na pierwszym zagadnieniu. 

Kurs online Wirtualna Asystentka – dla kogo?

Przede wszystkim dla tych, którzy są na początku swojej drogi i szukają skondensowanej wiedzy na tematy związane z wirtualną asystą. Kolejną grupą są osoby, które dopiero zastanawiają się, czy taki rodzaj pracy to coś dla nich.

Jakie korzyści przyniesie Ci kurs online Wirtualna Asystentka?

Kurs online dla wirtualnej asystentki da Ci dogłębne pojęcie o tej fascynującej pracy. Poznasz każdy jej aspekt – rodzaje specjalizacji, dobre i złe strony, z jakich narzędzi warto korzystać w trakcie współpracy z klientami oraz jak się wyróżnić na rynku.
Dowiesz się również, jakie są perspektywy finansowe, i czy własna działalność to konieczność. I najważniejsze – KLIENCI! Poznasz odpowiedzi, na pytania, które nurtują każdą początkującą WA, czyli jak efektywnie współpracować z klientami oraz gdzie ich szukać. 

Innymi słowy, kurs online dla wirtualnej asystentki to skondensowana wiedza pokazująca różne aspekty pracy zdalnej, pracy WA.
Kurs jest skonstruowany tak, żebyś wiedziała, w co się „pakujesz” i w którym kierunku warto, żebyś szła. Czy to będzie szybki proces?
To zależy od etapu, na którym jesteś, od ilości czasu, jaki poświęcisz na zapoznanie się z materiałami oraz czy wykonasz wszystkie ćwiczenia.

KONSULTACJE – co musisz o nich wiedzieć?

Konsultacje to świetna forma nabywania wiedzy. Szybka i efektywna. Doskonała dla osób, które mają już jakąś wiedzę oraz chcą rozwiązać konkretny problem. Dobrze sprawdzą się dla tych, którzy potrzebują indywidualnej porady. Konsultacje mogą być też doskonałym uzupełnieniem do kursu. 

Co dadzą Ci konsultacje?

Przepracowanie problemów, na jakie natrafiłaś podczas pracy wirtualnej asystentki. Tymi trudnościami mogą być na przykład: opracowanie strategii sprzedaży własnych usług, pomoc w organizacji codziennej pracy, wątpliwości związane z szukaniem klientów i wiele innych kwestii.

Przed każdą konsultacją otrzymujesz brief w formie ankiety, dzięki któremu mentor zapozna się, z czym do niego przychodzisz. To pozwoli lepiej się przygotować i każda strona będzie miała pewność, że nic z tego, co chciała przekazać, nie ucieknie. 

Szybkość zostanie wirtualną asystentką, zależy od tego, jakie masz kompetencje i umiejętności już na samym starcie.

Może już jesteś w czymś wyspecjalizowana, ale nie pracowałaś wcześniej zdalnie, tylko w biurze? Tutaj konsultacje będą dobrym rozwiązaniem do dopytania i pogłębienia wiedzy. Jeśli dopiero zaczynasz w zawodzie WA, bez konkretnych umiejętności, to polecam kurs. Tam znajdziesz konkretną, usystematyzowaną wiedzę i „wyciągniesz” z niego więcej, niż z jednorazowych konsultacji.

W ofercie BrandAssist Academy znajdziesz zarówno kursy, jak i konsultacje dla niezdecydowanych i początkujących wirtualnych asystentek. Kursantki oczywiście mają przywilej pierwszeństwa i kursową zniżkę.

Podziel się tym tekstem
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin

Dodaj komentarz